Head-to-Head, Tampere 3.1.2012
Lähtö 5
Vadå Q.L. - Lear Majami 1 1,75 (Bet24)
Suomessa voitolla aloittanut Vadå Q.L. ei ollut viimeksi Turussa aivan terävimmillään, mutta raskaalla radalla saattoi olla vaikutusta suoritukseen. Esitys oli jokatapauksessa aivan mukava.
7 Lear Majami otti voittonsa johtavan takaa ja oli viimeksi kesyssä porukassa loistamatta toinen. Huonolta paikalta se jää tässä kohteessa selvästi haastajan rooliin.
Lähtö 7
Dream Of Monster - Yerro Lin 2 2,55 (Bet24)
10 Yerro Lin oli viimeksi oikein hyvä etenkin siihen nähden, että viimeistelyt olivat jääneet puutteellisiksi. Nyt starttiväli on hieman lyhyempi ja luotamme Peter Lindroosin ajokkiin kovasti.
Lähtö 8
Stone Capes Jeff - Yebo Shine 1 1,80 (Unibet)
Kovia lähtöjä kolunnut 2 Stone Capes Jeff on pieneltä tauoltakin suosikkimme. Nopea avaaja saa hyvät asemat keulasta tai sen läheltä josta uskomme sen menestyvän.
3 Yebo Shine juoksi menestysstarttinsa ilman etukenkiä, josta on ruunalle erittäin suuri etu. Niin viimeksi kuin tänäänkin se juoksee kengät jalassa.
Kategoria:
H2H - Ravivihjeet
Kirjaudu tai rekisteröidy kommentoidaksesi






