-
Roma – Juventus: Kuuma Coppa Italia kohtaaminen jo aikaisessa vaiheessa. Kumpikaan joukkue ei ole mukana Mestarien liigassa, joten menestys cupissa kiinnostaa varmasti. Joukkueet kohtasivat kaksi viikkoa sitten, jolloin Juve teurasti Roman 3-0. Roomassa tilanne on kuitenkin eri, sillä isännät nauttivat vahvaa kotietua. Lähtökohdat ovat varsin ympäripyöreät.
-
West Ham – Manchester C: Cupin toinen osaottelu – ensimmäinen päätyi Cityn 6-0 teurastukseen. Lähtökohdat tähän iltaan ovat näin ollen surulliset. City on materiaaliltaan niin laaja, että sen kakkosmiehistökin on West Hamissa suosikki. 6-0 lähtötilanne tekee ottelun panoksesta kuitenkin niin mitättömän Citylle, että kotiyleisön edessä pelaava Hammers tulee varmasti otteluun motivoituneempana. Jos joskus on yllätyksen paikka, niin nyt.
-
Espanyol – Real Madrid: Copa del Reyn ensimmäinen osaottelu. Madrid on viimeksi hävinnyt kaikki sarjat huomioiden 26. lokakuuta El Classicossa. Realin materiaali on niin laaja, että kierrättäessäänkin kokoonpanoa se on jättisuosikki.
Moniveto 5: JalkapalloUrheiluveikkaus.com vihjerivi:
| Nro | Ottelut |
| 1 | Roma – Juventus |
| Koti | 1,2 |
| Vieras | 1,2 |
| 2 | West Ham – Man C |
| Koti | 1,2,3 |
| Vieras | 1,3,4 |
| 3 | Espanyol - Real |
| Koti | 0,1 |
| Vieras | 3,4,5 |
Moniveto 5: panos 0,20e - hinta 43,20€