Jalkapallo Saksa - Bundesliga

Tarkastele kertoimia

Tilanne

R   Joukkue P W D L GF - GA GD Pst Kunto
1 Borussia Dortmund Borussia Dortmund  21 15 5 1 54-23 +31 50 LVVVDD
2 Bayern München Bayern München  22 15 3 4 50-26 +24 48 VVVLVV
3 Borussia Mönchengladbach Borussia Mönchengladbach  22 13 4 5 42-22 +20 43 LVVVLD
4 RB Leipzig RB Leipzig  22 12 5 5 41-19 +22 41 VLVVDV
5 Wolfsburg Wolfsburg  22 10 5 7 35-30 +5 35 VLLVDV
6 Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt  22 9 7 6 41-28 +13 34 LVDDDD
7 Hoffenheim Hoffenheim  22 8 9 5 44-32 +12 33 DLVDDV
8 Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen  21 10 3 8 37-32 +5 33 VVLVVV
9 Hertha BSC Hertha BSC  22 8 8 6 35-32 +3 32 LVDLVD
10 Werder Bremen Werder Bremen  22 8 7 7 37-33 +4 31 LVDDVD
11 Mainz 05 Mainz 05  22 7 6 9 23-36 -13 27 DVVLLL
12 Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf  21 7 4 10 25-39 -14 25 VVVLDV
13 Freiburg Freiburg  22 5 9 8 29-37 -8 24 VLLDDD
14 Schalke 04 Schalke 04  22 6 5 11 25-32 -7 23 VVDLLD
15 Augsburg Augsburg  22 4 6 12 31-40 -9 18 LLLVLL
16 Stuttgart Stuttgart  22 4 3 15 18-50 -32 15 LLLDLL
17 Hannover 96 Hannover 96  22 3 5 14 20-47 -27 14 LLLLVL
18 FC Nürnberg FC Nürnberg  21 2 6 13 17-46 -29 12 LLLLDL
See more matches

Yli/alle tilastot

  Maalit ottelussa yhteensä (joukkue + vastustaja) Maali / ei maalia
  Joukkue P Avg 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 21 3,67 95% 86% 71% 48% 29% 5%
Bayern München Bayern München 22 3,45 100% 95% 77% 50% 27% 9%
Borussia Mönchengladbach Borussia Mönchengladbach 22 2,91 95% 91% 59% 32% 45% 14%
RB Leipzig RB Leipzig 22 2,73 86% 73% 55% 32% 45% 32%
Wolfsburg Wolfsburg 22 2,95 95% 82% 68% 36% 32% 18%
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 22 3,14 95% 91% 68% 36% 18% 14%
Hoffenheim Hoffenheim 22 3,45 95% 95% 73% 50% 14% 5%
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 21 3,29 95% 81% 67% 43% 24% 19%
Hertha BSC Hertha BSC 22 3,05 95% 82% 59% 45% 32% 14%
Werder Bremen Werder Bremen 22 3,18 100% 95% 59% 36% 18% 0%
Mainz 05 Mainz 05 22 2,68 91% 73% 59% 27% 18% 32%
Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 21 3,05 95% 86% 67% 24% 19% 33%
Freiburg Freiburg 22 3,00 91% 82% 50% 45% 23% 23%
Schalke 04 Schalke 04 22 2,59 91% 82% 50% 23% 18% 36%
Augsburg Augsburg 22 3,23 95% 86% 68% 41% 9% 23%
Stuttgart Stuttgart 22 3,09 95% 86% 68% 41% 14% 50%
Hannover 96 Hannover 96 22 3,05 95% 86% 59% 41% 9% 36%
FC Nürnberg FC Nürnberg 21 3,00 100% 90% 43% 29% 10% 43%

Joukkueen keskimääräiset arvot

  Joukkue PallonhallintaKulmatVastahyökkäyksetRikkeetPaitsiotSivurajaheitotKeltaiset kortitPunaiset kortitLaukaukset ohiLaukaukset maalia kohti
Bayern München Bayern München 62,86%8,271,458,732,5519,411,320,097,686,36
Borussia Dortmund Borussia Dortmund 55,43%5,052,578,052,1920,051,190,054,865,62
Hoffenheim Hoffenheim 53,18%5,412,0013,911,8618,771,820,006,827,05
Borussia Mönchengladbach Borussia Mönchengladbach 53,05%5,501,959,502,0017,181,270,005,325,23
Werder Bremen Werder Bremen 52,77%5,231,0511,951,2320,451,770,095,775,77
Wolfsburg Wolfsburg 52,36%5,181,5510,551,8619,912,180,005,144,77
Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen 52,05%5,331,9511,431,7619,521,710,055,766,24
RB Leipzig RB Leipzig 50,45%5,591,5913,322,6823,732,050,056,235,86
Schalke 04 Schalke 04 48,91%4,731,4112,862,3618,822,140,186,184,41
Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt 48,50%5,181,7312,362,6420,771,860,094,644,68
Mainz 05 Mainz 05 48,23%4,551,2712,552,0920,591,730,005,864,23
Hannover 96 Hannover 96 47,91%4,271,3212,731,5518,501,910,144,683,77
Stuttgart Stuttgart 47,23%5,141,0910,091,8219,822,000,186,003,41
Augsburg Augsburg 46,82%4,681,1814,142,5921,951,860,005,275,14
Hertha BSC Hertha BSC 45,91%4,411,2313,321,9518,912,050,054,644,68
FC Nürnberg FC Nürnberg 45,38%4,761,1012,381,3319,331,900,144,522,86
Freiburg Freiburg 44,82%4,501,5912,321,3619,771,410,094,954,82
Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 44,00%4,521,1012,901,2917,142,100,004,625,14
Palaute