mainos

Jalkapallon MM 2022 – Otteluohjelma, voittajasuosikit ja kertoimet - otteluohjelma, aikataulut ja TV-opas

World Cup Grp. A

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
21/11 18:00 Qatar-Ecuador

Al Khor

25/11 15:00 Qatar-Senegal

Doha

25/11 18:00 Hollanti-Ecuador

Doha

29/11 17:00 Hollanti-Qatar

Al Khor

29/11 17:00 Ecuador-Senegal

Doha

World Cup Grp. B

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
21/11 15:00 Englanti-Iran

Doha

21/11 21:00 USA-Wales/Scotland/Ukraine

Al-Rayyan

25/11 12:00 Wales/Scotland/Ukraine-Iran

Al-Rayyan

25/11 21:00 Englanti-USA

Al Khor

29/11 21:00 Wales/Scotland/Ukraine-Englanti

Al-Rayyan

29/11 21:00 Iran-USA

Doha

World Cup Grp. C

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
22/11 12:00 Argentiina-Saudi-Arabia

Lusail

22/11 18:00 Meksiko-Puola

Doha

26/11 15:00 Puola-Saudi-Arabia

Doha

26/11 21:00 Argentiina-Meksiko

Lusail

30/11 21:00 Puola-Argentiina

Doha

30/11 21:00 Saudi-Arabia-Meksiko

Lusail

World Cup Grp. D

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
22/11 15:00 Tanska-Tunisia

Doha

22/11 21:00 Ranska-UAE/Australia/Peru

Al Wakrah

26/11 12:00 Tunisia-UAE/Australia/Peru

Al Wakrah

26/11 18:00 Ranska-Tanska

Doha

30/11 17:00 Tunisia-Ranska

Doha

30/11 17:00 UAE/Australia/Peru-Tanska

Al Wakrah

World Cup Grp. E

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
23/11 15:00 Saksa-Japani

Doha

23/11 18:00 Espanja-Costa Rica/New Zealand

Doha

27/11 12:00 Japani-Costa Rica/New Zealand

Al-Rayyan

27/11 21:00 Espanja-Saksa

Al Khor

01/12 21:00 Japani-Espanja

Doha

01/12 21:00 Costa Rica/New Zealand-Saksa

Al Khor

World Cup Grp. H

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
24/11 15:00 Uruguay-Etelä-Korea

Doha

24/11 18:00 Portugali-Ghana

Doha

28/11 15:00 Etelä-Korea-Ghana

Doha

28/11 21:00 Portugali-Uruguay

Lusail

02/12 17:00 Etelä-Korea-Portugali

Doha

02/12 17:00 Ghana-Uruguay

Al Wakrah

World Cup Grp. G

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
24/11 12:00 Sveitsi-Kamerun

Al Wakrah

24/11 21:00 Brasilia-Serbia

Lusail

28/11 12:00 Kamerun-Serbia

Al Wakrah

28/11 18:00 Brasilia-Sveitsi

Doha

02/12 21:00 Kamerun-Brasilia

Lusail

02/12 21:00 Serbia-Sveitsi

Doha

World Cup Grp. F

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
23/11 12:00 Marokko-Kroatia

Al Khor

23/11 21:00 Belgia-Kanada

Al-Rayyan

27/11 15:00 Belgia-Marokko

Doha

27/11 18:00 Kroatia-Kanada

Doha

01/12 17:00 Kroatia-Belgia

Al-Rayyan

01/12 17:00 Kanada-Marokko

Doha

World Cup Final Stage

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
03/12 17:00 1A-2B

Doha

03/12 21:00 1C-2D

Al-Rayyan

04/12 17:00 1D-2C

Doha

04/12 21:00 1B-2A

Al Khor

05/12 17:00 1E-2F

Al Wakrah

05/12 21:00 1G-2H

Doha

06/12 17:00 1F-2E

Doha

06/12 21:00 1H-2G

Lusail

09/12 17:00 Winner 1E/2F-Winner 1G/2H

Doha

09/12 21:00 Winner 1A/2B-Winner 1C/2D

Lusail

10/12 17:00 Winner 1F/2E-Winner 1H/2G

Doha

10/12 21:00 Winner 1B/2A-Winner 1D/2C

Al Khor

13/12 21:00 Winner QF 1-Winner QF 2

Al Khor

14/12 21:00 Winner QF 3-Winner QF 4

Lusail

17/12 17:00 Loser SF 1-Loser SF 2

Doha

18/12 17:00 Winner SF 1-Winner SF 2

Lusail

Palaute