mainos

Jalkapallo Englanti - Englannin Mestaruussarja

Tarkastele kertoimia

Tilanne

R   Joukkue P W D L GF - GA GD Pst Kunto
1 Burnley Burnley  28 18 8 2 55-26 +29 62 VVVVVV
2 Sheffield United Sheffield United  28 17 6 5 48-24 +24 57 VVVDVV
3 Middlesbrough Middlesbrough  29 13 6 10 44-35 +9 45 VVVVLV
4 Luton Town Luton Town  28 12 9 7 36-29 +7 45 VVVLVV
5 Watford Watford  29 12 8 9 34-31 +3 44 LLVVDL
6 Blackburn Rovers Blackburn Rovers  28 14 1 13 31-35 -4 43 VLLVLD
7 Norwich City Norwich City  28 12 6 10 40-31 +9 42 LLDLVV
8 Millwall Millwall  27 12 6 9 33-27 +6 42 DVDVLV
9 Sunderland Sunderland  28 11 8 9 41-32 +9 41 DVVDLV
10 West Bromwich Albion West Bromwich Albion  28 11 8 9 38-30 +8 41 LVVVVL
11 Preston North End Preston North End  28 11 7 10 26-31 -5 40 LLLVLV
12 Swansea City Swansea City  28 10 9 9 40-38 +2 39 DLVLVD
13 Coventry Coventry  28 10 8 10 31-31 0 38 LDDLLV
14 Queens Park Rangers Queens Park Rangers  29 10 8 11 31-37 -6 38 DLDDDL
15 Hull City Hull City  29 10 7 12 36-44 -8 37 DVVDLV
16 Reading Reading  28 11 4 13 31-42 -11 37 LVDLDL
17 Bristol City Bristol City  28 8 9 11 37-38 -1 33 LLDDVD
18 Stoke City Stoke City  28 9 6 13 33-37 -4 33 VDLLLV
19 Birmingham City Birmingham City  28 8 8 12 30-35 -5 32 VLLLLL
20 Rotherham United Rotherham United  28 7 10 11 33-40 -7 31 LDLLVD
21 Cardiff City Cardiff City  29 7 8 14 21-32 -11 29 DDLDLL
22 Huddersfield Town Huddersfield Town  27 7 5 15 25-35 -10 26 LVVLDL
23 Blackpool Blackpool  27 6 8 13 28-40 -12 26 DDDLDL
24 Wigan Athletic Wigan Athletic  28 6 7 15 27-49 -22 25 LLLLDL
See more matches

Yli/alle tilastot

  Maalit ottelussa yhteensä (joukkue + vastustaja) Maali / ei maalia
  Joukkue P Avg 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Burnley Burnley 28 2,89 100% 79% 50% 25% 36% 4%
Sheffield United Sheffield United 28 2,57 100% 68% 43% 29% 39% 14%
Middlesbrough Middlesbrough 29 2,72 93% 76% 59% 31% 24% 21%
Luton Town Luton Town 28 2,32 89% 75% 39% 18% 39% 25%
Watford Watford 29 2,24 90% 72% 38% 21% 41% 31%
Blackburn Rovers Blackburn Rovers 28 2,36 100% 68% 50% 11% 36% 32%
Norwich City Norwich City 28 2,54 96% 71% 50% 21% 25% 21%
Millwall Millwall 27 2,22 89% 74% 37% 11% 37% 41%
Sunderland Sunderland 28 2,61 93% 79% 54% 21% 29% 21%
West Bromwich Albion West Bromwich Albion 28 2,43 93% 75% 36% 18% 36% 21%
Preston North End Preston North End 28 2,04 79% 50% 36% 18% 43% 43%
Swansea City Swansea City 28 2,79 96% 79% 57% 32% 21% 25%
Coventry Coventry 28 2,21 89% 54% 32% 25% 46% 29%
Queens Park Rangers Queens Park Rangers 29 2,34 90% 69% 48% 21% 24% 41%
Hull City Hull City 29 2,76 90% 79% 52% 28% 17% 38%
Reading Reading 28 2,61 96% 75% 57% 25% 25% 32%
Bristol City Bristol City 28 2,68 89% 86% 46% 21% 25% 25%
Stoke City Stoke City 28 2,50 96% 75% 46% 32% 29% 32%
Birmingham City Birmingham City 28 2,32 86% 68% 46% 18% 29% 36%
Rotherham United Rotherham United 28 2,61 93% 82% 50% 25% 29% 32%
Cardiff City Cardiff City 29 1,83 86% 48% 28% 14% 31% 48%
Huddersfield Town Huddersfield Town 27 2,22 93% 67% 41% 15% 22% 41%
Blackpool Blackpool 27 2,52 93% 63% 44% 22% 19% 41%
Wigan Athletic Wigan Athletic 28 2,71 96% 79% 50% 25% 14% 21%

Joukkueen keskimääräiset arvot

  Joukkue PallonhallintaKulmatRikkeetPaitsiotSivurajaheitotKeltaiset kortitPunaiset kortitLaukaukset ohiLaukaukset maalia kohti
West Bromwich Albion West Bromwich Albion 57,36%8,939,571,8622,331,640,006,365,29
Luton Town Luton Town 48,14%7,6411,211,9328,501,500,075,144,14
Sheffield United Sheffield United 55,36%7,2110,071,5722,252,430,147,216,21
Burnley Burnley 66,87%7,208,672,7320,001,670,135,405,07
Middlesbrough Middlesbrough 57,50%6,439,712,0719,252,290,005,004,29
Norwich City Norwich City 59,29%6,299,861,2928,331,710,076,074,93
Stoke City Stoke City 50,07%6,0711,571,5025,751,790,005,644,64
Hull City Hull City 55,60%6,0010,872,3322,501,400,005,202,87
Swansea City Swansea City 63,92%6,007,691,6220,332,150,004,384,92
Queens Park Rangers Queens Park Rangers 54,50%5,9310,931,5721,501,210,005,004,64
Bristol City Bristol City 51,40%5,7310,601,7326,002,070,134,533,53
Cardiff City Cardiff City 53,07%5,739,131,8722,751,800,076,733,27
Birmingham City Birmingham City 42,87%5,5312,071,2028,001,930,004,333,33
Coventry Coventry 46,60%4,9310,201,9321,171,800,004,874,73
Watford Watford 52,57%4,8611,572,0720,002,140,144,504,36
Millwall Millwall 48,23%4,7711,311,9224,331,080,006,085,00
Rotherham United Rotherham United 44,31%4,779,151,7732,331,460,003,623,85
Blackburn Rovers Blackburn Rovers 52,92%4,699,232,2323,331,690,083,853,92
Wigan Athletic Wigan Athletic 53,07%4,409,531,6723,751,930,005,602,60
Reading Reading 38,85%4,3811,311,1516,672,310,004,003,46
Huddersfield Town Huddersfield Town 43,86%4,219,432,0022,332,070,004,713,50
Blackpool Blackpool 44,85%4,1510,541,0834,331,770,085,383,85
Preston North End Preston North End 48,71%4,0711,711,7126,331,860,004,713,36
Sunderland Sunderland 51,50%3,8610,431,8622,801,790,074,794,29
Palaute