mainos

Jalkapallo Hollanti - Eredivisie

Tarkastele kertoimia

Tilanne

R   Joukkue P W D L GF - GA GD Pst Kunto
1 PSV Eindhoven PSV Eindhoven  19 15 1 3 47-24 +23 46 DVVVVV
2 Ajax Ajax  19 14 3 2 59-4 +55 45 VVLVVV
3 Feyenoord Feyenoord  19 12 3 4 42-18 +24 39 VVDLVL
4 Vitesse Vitesse  19 11 3 5 26-25 +1 36 DVVDVV
5 AZ Alkmaar AZ Alkmaar  19 11 2 6 37-24 +13 35 VVVVVV
6 FC Twente FC Twente  19 10 5 4 30-22 +8 35 DVVVDV
7 FC Utrecht FC Utrecht  19 8 5 6 33-26 +7 29 VLDDDL
8 Cambuur Cambuur  19 9 2 8 33-40 -7 29 VLVLDD
9 NEC Nijmegen NEC Nijmegen  19 7 5 7 24-26 -2 26 LLLVVD
10 SC Heerenveen SC Heerenveen  19 7 4 8 20-27 -7 25 DVDVLL
11 Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles  19 6 3 10 19-31 -12 21 VLDLLL
12 Heracles Heracles  19 5 4 10 21-26 -5 19 LLLVDD
13 FC Groningen FC Groningen  19 4 7 8 20-28 -8 19 VDDLLL
14 RKC Waalwijk RKC Waalwijk  19 4 7 8 21-30 -9 19 DVLLDV
15 Willem II Willem II  19 5 3 11 18-38 -20 18 LLLLLL
16 Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam  19 2 8 9 16-28 -12 14 LLDDDD
17 Fortuna Sittard Fortuna Sittard  19 3 4 12 20-48 -28 13 LLVDLL
18 PEC Zwolle PEC Zwolle  19 2 3 14 11-32 -21 9 DDLLLV
See more matches

Yli/alle tilastot

  Maalit ottelussa yhteensä (joukkue + vastustaja) Maali / ei maalia
  Joukkue P Avg 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 19 3,74 100% 95% 74% 47% 26% 11%
Ajax Ajax 19 3,32 89% 79% 58% 42% 84% 16%
Feyenoord Feyenoord 19 3,16 95% 79% 63% 47% 47% 16%
Vitesse Vitesse 19 2,68 95% 68% 58% 21% 32% 21%
AZ Alkmaar AZ Alkmaar 19 3,21 95% 79% 68% 47% 16% 26%
FC Twente FC Twente 19 2,74 95% 79% 47% 26% 26% 11%
FC Utrecht FC Utrecht 19 3,11 89% 74% 68% 42% 32% 21%
Cambuur Cambuur 19 3,84 100% 89% 74% 47% 16% 11%
NEC Nijmegen NEC Nijmegen 19 2,63 89% 74% 47% 21% 37% 26%
SC Heerenveen SC Heerenveen 19 2,47 95% 74% 47% 21% 26% 21%
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles 19 2,63 89% 68% 37% 21% 26% 47%
Heracles Heracles 19 2,47 89% 58% 42% 26% 16% 42%
FC Groningen FC Groningen 19 2,53 95% 74% 37% 16% 16% 32%
RKC Waalwijk RKC Waalwijk 19 2,68 95% 74% 53% 32% 21% 21%
Willem II Willem II 19 2,95 95% 79% 63% 32% 16% 37%
Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam 19 2,32 95% 74% 37% 26% 11% 42%
Fortuna Sittard Fortuna Sittard 19 3,58 100% 84% 74% 58% 11% 21%
PEC Zwolle PEC Zwolle 19 2,26 95% 58% 32% 26% 16% 53%

Joukkueen keskimääräiset arvot

  Joukkue PallonhallintaKulmatVastahyökkäyksetRikkeetPaitsiotSivurajaheitotKeltaiset kortitPunaiset kortitLaukaukset ohiLaukaukset maalia kohti
Ajax Ajax 69,10%8,301,207,902,5019,200,700,009,208,70
Feyenoord Feyenoord 60,10%6,502,209,501,9021,001,400,008,607,60
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 59,56%6,441,568,442,1123,110,670,006,788,00
FC Utrecht FC Utrecht 49,20%6,402,5010,801,4021,901,300,006,906,50
PEC Zwolle PEC Zwolle 52,20%5,700,9012,201,5024,901,500,005,902,90
Vitesse Vitesse 52,78%5,671,4413,112,0018,112,440,335,895,33
AZ Alkmaar AZ Alkmaar 61,67%5,561,009,112,4417,001,220,005,786,33
NEC Nijmegen NEC Nijmegen 50,56%5,440,6710,891,4417,781,560,004,445,00
Willem II Willem II 48,11%5,220,567,781,2223,441,000,225,673,33
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles 50,70%4,900,508,901,9022,401,200,405,304,40
Heracles Heracles 47,30%4,801,9010,501,6021,502,200,104,606,10
RKC Waalwijk RKC Waalwijk 44,89%4,561,3311,331,8921,001,670,005,004,33
Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam 43,10%4,500,408,700,9025,201,700,104,504,20
SC Heerenveen SC Heerenveen 45,30%4,103,607,001,8018,401,600,204,203,70
Fortuna Sittard Fortuna Sittard 46,44%4,001,1110,331,4418,671,110,113,783,78
FC Groningen FC Groningen 46,44%3,781,0011,001,4419,891,670,334,443,00
Cambuur Cambuur 48,80%3,501,9011,001,3018,301,000,203,804,30
FC Twente FC Twente 49,22%3,331,7811,780,6723,001,560,114,784,89

Voittajaveto-kertoimet kohteelle Eredivisie

Palaute