Jalkapallo Espanja - Espanjan La Liga

Tarkastele kertoimia

Tilanne

R   Joukkue P W D L GF - GA GD Pst Kunto
1 Barcelona Barcelona  14 12 1 1 33-5 +28 37 LVVVVV
2 Real Madrid Real Madrid  14 11 2 1 33-14 +19 35 VVVDLV
3 Real Sociedad Real Sociedad  14 8 2 4 19-17 +2 26 VVLLDV
4 Athletic Bilbao Athletic Bilbao  14 7 3 4 24-14 +10 24 LDLVLV
5 Atletico Madrid Atletico Madrid  14 7 3 4 21-14 +7 24 VDVLDL
6 Real Betis Real Betis  14 7 3 4 17-12 +5 24 VDLVDL
7 Osasuna Osasuna  14 7 2 5 16-14 +2 23 LVDVVL
8 Rayo Vallecano Rayo Vallecano  14 6 4 4 20-16 +4 22 DDVVVD
9 Villarreal Villarreal  14 6 3 5 15-10 +5 21 VLVLLV
10 Valencia Valencia  14 5 4 5 22-15 +7 19 DDLLDV
11 Mallorca Mallorca  14 5 4 5 13-13 0 19 LLVDVV
12 Real Valladolid Real Valladolid  14 5 2 7 13-21 -8 17 LVVLVL
13 Girona Girona  14 4 4 6 20-22 -2 16 DLDDVV
14 Almeria Almeria  14 5 1 8 16-22 -6 16 LVLVLV
15 Getafe Getafe  14 3 5 6 12-20 -8 14 DDDVDL
16 Espanyol Espanyol  14 2 6 6 16-22 -6 12 VLDDDL
17 Celta Vigo Celta Vigo  14 3 3 8 14-26 -12 12 LLDLLD
18 Sevilla Sevilla  14 2 5 7 13-22 -9 11 VDLLDL
19 Cadiz Cadiz  14 2 5 7 9-26 -17 11 DDLVDL
20 Elche Elche  14 0 4 10 10-31 -21 4 DLDLLL
See more matches

Yli/alle tilastot

  Maalit ottelussa yhteensä (joukkue + vastustaja) Maali / ei maalia
  Joukkue P Avg 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Barcelona Barcelona 14 2,71 93% 71% 64% 36% 79% 7%
Real Madrid Real Madrid 14 3,36 100% 93% 79% 43% 14% 0%
Real Sociedad Real Sociedad 14 2,57 100% 64% 43% 14% 29% 14%
Athletic Bilbao Athletic Bilbao 14 2,71 93% 64% 57% 43% 43% 29%
Atletico Madrid Atletico Madrid 14 2,50 100% 79% 43% 14% 29% 14%
Real Betis Real Betis 14 2,07 86% 64% 50% 7% 43% 29%
Osasuna Osasuna 14 2,14 100% 79% 36% 0% 29% 21%
Rayo Vallecano Rayo Vallecano 14 2,57 79% 71% 50% 29% 36% 29%
Villarreal Villarreal 14 1,79 86% 57% 29% 7% 50% 50%
Valencia Valencia 14 2,64 100% 71% 57% 21% 21% 21%
Mallorca Mallorca 14 1,86 93% 57% 21% 7% 36% 29%
Real Valladolid Real Valladolid 14 2,43 93% 64% 50% 21% 21% 50%
Girona Girona 14 3,00 100% 86% 57% 21% 0% 14%
Almeria Almeria 14 2,71 100% 71% 57% 36% 7% 36%
Getafe Getafe 14 2,29 79% 57% 43% 29% 36% 43%
Espanyol Espanyol 14 2,71 100% 71% 50% 43% 14% 21%
Celta Vigo Celta Vigo 14 2,86 93% 71% 64% 36% 29% 21%
Sevilla Sevilla 14 2,50 100% 86% 43% 14% 7% 21%
Cadiz Cadiz 14 2,50 79% 64% 50% 36% 29% 57%
Elche Elche 14 2,93 100% 86% 71% 29% 0% 43%

Joukkueen keskimääräiset arvot

  Joukkue PallonhallintaKulmatVastahyökkäyksetRikkeetPaitsiotSivurajaheitotKeltaiset kortitPunaiset kortitLaukaukset ohiLaukaukset maalia kohti
Barcelona Barcelona 68,29%7,431,4313,003,5721,291,570,146,007,43
Rayo Vallecano Rayo Vallecano 59,29%7,141,1415,002,7123,433,000,145,295,43
Villarreal Villarreal 56,00%7,003,6012,603,0016,802,200,403,806,60
Atletico Madrid Atletico Madrid 52,33%6,673,5011,671,8316,502,670,334,335,33
Espanyol Espanyol 46,14%6,572,5712,861,1417,431,570,435,714,29
Athletic Bilbao Athletic Bilbao 52,63%6,506,5014,003,0017,631,880,007,504,88
Sevilla Sevilla 53,43%6,431,1413,292,5718,863,430,574,433,57
Real Madrid Real Madrid 58,14%6,142,7110,291,8616,431,710,147,865,14
Real Sociedad Real Sociedad 51,00%5,572,5717,572,8620,143,140,143,865,57
Real Betis Real Betis 52,86%5,432,438,862,5716,711,570,435,004,43
Valencia Valencia 59,25%5,381,6314,382,2516,882,750,255,255,00
Elche Elche 46,71%5,142,2913,432,1415,572,140,144,003,14
Almeria Almeria 44,71%5,141,8613,712,5715,573,290,294,144,57
Osasuna Osasuna 49,63%4,880,7514,132,0021,003,130,385,134,63
Real Valladolid Real Valladolid 47,43%4,572,1411,432,5719,291,290,005,295,86
Cadiz Cadiz 39,86%4,432,8613,432,4319,142,290,144,292,86
Girona Girona 51,14%4,001,1412,862,1415,292,140,006,005,71
Mallorca Mallorca 42,86%4,001,4316,431,8616,713,860,143,864,00
Getafe Getafe 40,14%3,862,0013,712,0018,862,860,294,432,43
Celta Vigo Celta Vigo 57,43%3,571,5715,002,0020,572,710,145,003,86
Palaute