Jalkapallo England - Premier League

Tarkastele kertoimia

Tilanne

R   Joukkue P W D L GF - GA GD Pst Kunto
1 Liverpool Liverpool  34 26 7 1 77-20 +57 85 DVVVVV
2 Manchester City Manchester City  33 27 2 4 86-22 +64 83 VVVVVV
3 Tottenham Tottenham  33 22 1 10 64-34 +30 67 LDLLVV
4 Arsenal Arsenal  33 20 6 7 66-40 +26 66 VDVVLV
5 Chelsea Chelsea  34 20 6 8 57-36 +21 66 DLVVVL
6 Manchester United Manchester United  33 19 7 7 63-44 +19 64 VVLVLV
7 Leicester Leicester  34 14 5 15 46-45 +1 47 LVVVVL
8 Wolverhampton Wolverhampton  33 13 8 12 41-42 -1 47 LVDLVL
9 Everton Everton  34 13 7 14 46-44 +2 46 DLVVVL
10 Watford Watford  33 13 7 13 47-48 -1 46 LVLLVL
11 West Ham West Ham  34 12 6 16 42-52 -10 42 VLVLLL
12 Bournemouth Bournemouth  34 12 5 17 49-61 -12 41 LVDLLV
13 Crystal Palace Crystal Palace  34 11 6 17 40-46 -6 39 VLVLVL
14 Burnley Burnley  34 11 6 17 42-60 -18 39 LLLVVV
15 Newcastle Newcastle  34 10 8 16 32-43 -11 38 LVDLLV
16 Southampton Southampton  33 9 9 15 39-54 -15 36 VLVVLV
17 Brighton Brighton  33 9 6 18 32-53 -21 33 VVLLLL
18 Cardiff Cardiff  34 9 4 21 30-63 -33 31 LVLLLV
19 Fulham Fulham  34 5 5 24 32-76 -44 20 LLLLLV
20 Huddersfield Huddersfield  34 3 5 26 19-67 -48 14 LLLLLL
See more matches

Yli/alle tilastot

  Maalit ottelussa yhteensä (joukkue + vastustaja) Maali / ei maalia
  Joukkue P Avg 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Liverpool Liverpool 34 2,85 91% 79% 56% 32% 53% 9%
Manchester City Manchester City 33 3,27 97% 88% 67% 42% 48% 6%
Tottenham Tottenham 33 2,97 100% 79% 64% 30% 36% 9%
Arsenal Arsenal 33 3,21 100% 88% 55% 42% 24% 9%
Chelsea Chelsea 34 2,74 91% 85% 56% 26% 41% 26%
Manchester United Manchester United 33 3,24 94% 88% 76% 45% 21% 12%
Leicester Leicester 34 2,68 97% 76% 50% 24% 24% 18%
Wolverhampton Wolverhampton 33 2,52 100% 85% 36% 18% 21% 27%
Everton Everton 34 2,65 94% 74% 47% 29% 32% 26%
Watford Watford 33 2,88 94% 85% 61% 27% 21% 27%
West Ham West Ham 34 2,76 97% 82% 47% 32% 15% 41%
Bournemouth Bournemouth 34 3,24 97% 94% 65% 41% 26% 32%
Crystal Palace Crystal Palace 34 2,53 91% 74% 41% 29% 32% 29%
Burnley Burnley 34 3,00 91% 82% 59% 41% 24% 29%
Newcastle Newcastle 34 2,21 88% 71% 44% 12% 29% 38%
Southampton Southampton 33 2,82 88% 82% 61% 33% 21% 27%
Brighton Brighton 33 2,58 97% 70% 52% 27% 18% 33%
Cardiff Cardiff 34 2,74 88% 74% 53% 26% 26% 44%
Fulham Fulham 34 3,18 97% 91% 59% 35% 9% 38%
Huddersfield Huddersfield 34 2,53 94% 68% 44% 24% 15% 53%

Joukkueen keskimääräiset arvot

  Joukkue PallonhallintaKulmatVastahyökkäyksetRikkeetPaitsiotSivurajaheitotKeltaiset kortitPunaiset kortitLaukaukset ohiLaukaukset maalia kohti
Manchester City Manchester City 66,85%8,181,828,522,7318,731,120,036,557,12
Chelsea Chelsea 62,68%5,531,598,882,1519,471,290,006,035,44
Liverpool Liverpool 60,59%6,712,538,712,0023,561,090,065,796,06
Tottenham Tottenham 59,15%5,121,589,971,8521,611,480,035,395,42
Arsenal Arsenal 57,36%5,151,9110,912,3920,611,760,034,884,73
Manchester United Manchester United 54,55%5,211,9411,732,4220,881,970,124,856,24
Everton Everton 51,15%5,381,2611,211,9423,321,560,124,854,44
Leicester Leicester 51,00%5,591,719,241,9422,211,620,155,475,00
West Ham West Ham 48,88%5,001,828,881,9120,091,590,034,384,03
Huddersfield Huddersfield 48,50%4,411,2910,591,5622,241,530,124,413,47
Wolverhampton Wolverhampton 46,88%4,941,9111,001,9421,062,000,035,244,21
Watford Watford 46,73%4,701,3611,302,2118,552,000,094,424,27
Bournemouth Bournemouth 46,29%5,032,068,621,5019,791,680,034,564,47
Crystal Palace Crystal Palace 46,21%5,531,829,941,8219,741,560,065,473,88
Fulham Fulham 46,12%4,061,3210,762,5918,681,850,064,854,00
Brighton Brighton 43,52%4,241,7012,272,5222,181,640,124,613,06
Southampton Southampton 43,39%4,790,9111,091,5219,002,000,095,244,70
Burnley Burnley 42,32%3,940,979,592,7422,091,940,034,353,21
Newcastle Newcastle 41,29%4,881,1511,381,6520,351,560,064,973,76
Cardiff Cardiff 37,09%4,351,039,942,0619,971,790,034,793,15

Voittajaveto-kertoimet kohteelle Premier League

Palaute