Jalkapallo Skotlanti - Skotlannin Valioliiga
Tilanne
| R | Joukkue | P | W | D | L | GF - GA | GD | Pst | Kunto | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | ![]() |
Celtic | 3 | 3 | 0 | 8-2 | +6 | 9 | VVV | |
| 2 | ![]() |
St. Mirren | 3 | 2 | 1 | 0 | 6-3 | +3 | 7 | VVD |
| 3 | ![]() |
Heart of Midlothian | 3 | 2 | 0 | 7-3 | +4 | 6 | LVV | |
| 4 | ![]() |
Dundee FC | 4 | 2 | 0 | 2 | 5-3 | +2 | 6 | LVVL |
| 5 | ![]() |
Hibernian | 3 | 2 | 0 | 5-4 | +1 | 6 | LVV | |
| 6 | ![]() |
Motherwell | 3 | 1 | 2 | 0 | 5-4 | +1 | 5 | VDD |
| 7 | ![]() |
Rangers | 3 | 1 | 1 | 3-3 | 0 | 4 | DLV | |
| 8 | ![]() |
Dundee United | 4 | 1 | 1 | 2 | 5-7 | -2 | 4 | DLLV |
| 9 | ![]() |
St. Johnstone | 3 | 0 | 2 | 5-6 | -1 | 3 | VLL | |
| 10 | ![]() |
Aberdeen | 3 | 0 | 2 | 2-4 | -2 | 3 | VLL | |
| 11 | ![]() |
Falkirk | 3 | 1 | 2 | 1-4 | -3 | 1 | LDL | |
| 12 | ![]() |
Kilmarnock | 3 | 0 | 3 | -13 | -13 | 0 | LLL |
Yli/alle tilastot
Katso:
| Maalit ottelussa yhteensä (joukkue + vastustaja) | Maali / ei maalia | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Joukkue | P | Avg | 0.5+ | 1.5+ | 2.5+ | 3.5+ | CS | FTS | |
![]() |
Celtic | 3 | 3.33 | 100% | 67% | 67% | 0% | 0% | 0% |
![]() |
St. Mirren | 3 | 3.00 | 100% | 67% | 33% | 33% | 0% | 0% |
![]() |
Heart of Midlothian | 3 | 3.33 | 100% | 100% | 100% | 0% | 0% | 0% |
![]() |
Dundee FC | 4 | 2.00 | 100% | 75% | 25% | 0% | 50% | 0% |
![]() |
Hibernian | 3 | 3.00 | 100% | 100% | 100% | 0% | 0% | 0% |
![]() |
Motherwell | 3 | 3.00 | 67% | 67% | 67% | 33% | 0% | 0% |
![]() |
Rangers | 3 | 1.00 | 100% | 0% | 0% | 0% | 33% | 0% |
![]() |
Dundee United | 4 | 3.00 | 100% | 100% | 50% | 50% | 25% | 50% |
![]() |
St. Johnstone | 3 | 3.67 | 100% | 67% | 67% | 0% | 0% | 0% |
![]() |
Aberdeen | 3 | 1.33 | 100% | 0% | 0% | 0% | 0% | 67% |
![]() |
Falkirk | 3 | 1.67 | 67% | 67% | 33% | 0% | 0% | 0% |
![]() |
Kilmarnock | 3 | 4.33 | 100% | 100% | 100% | 100% | 0% | 33% |
Joukkueen keskimääräiset arvot
Katso:
| Joukkue | Pallonhallinta | Kulmat | Rikkeet | Paitsiot | Keltaiset kortit | Punaiset kortit | Laukaukset ohi | Laukaukset maalia kohti | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
![]() |
Heart of Midlothian | 48.00% | 8.00 | 11.00 | 1.00 | 0.00 | 0.00 | 7.00 | 7.00 |
![]() |
St. Mirren | 45.00% | 7.00 | 14.00 | 1.00 | 2.00 | 0.00 | 6.00 | 9.00 |
![]() |
Dundee United | 68.00% | 6.00 | 11.00 | 2.00 | 4.00 | 0.00 | 12.00 | 5.00 |
![]() |
Aberdeen | 44.00% | 6.00 | 21.00 | 4.00 | 6.00 | 0.00 | 5.00 | 2.00 |
![]() |
Celtic | 56.00% | 6.00 | 7.00 | 2.00 | 1.00 | 0.00 | 7.00 | 8.00 |
![]() |
Dundee FC | 39.00% | 3.00 | 8.00 | 2.00 | 1.00 | 0.00 | 4.00 | 3.00 |
![]() |
Kilmarnock | 51.00% | 3.00 | 11.00 | 0.00 | 3.00 | 0.00 | 4.00 | 4.00 |

