mainos

Jalkapallo England - Valioliiga

Tarkastele kertoimia

Tilanne

R   Joukkue P W D L GF - GA GD Pst Kunto
1 Liverpool Liverpool  26 25 1 0 61-15 +46 76 VVVVVV
2 Manchester City Manchester City  25 16 3 6 65-29 +36 51 VVVDVL
3 Leicester Leicester  26 15 5 6 54-26 +28 50 VLLVDD
4 Chelsea Chelsea  26 12 5 9 43-36 +7 41 DVLDDL
5 Tottenham Tottenham  26 11 7 8 43-34 +9 40 LLDVVV
6 Sheffield U. Sheffield U.  26 10 9 7 28-24 +4 39 LVDLVV
7 Manchester United Manchester United  26 10 8 8 38-29 +9 38 LVLLDV
8 Wolverhampton Wolverhampton  26 8 12 6 35-32 +3 36 LDVLDD
9 Everton Everton  26 10 6 10 34-38 -4 36 LVDDVV
10 Arsenal Arsenal  26 7 13 6 36-34 +2 34 VDDDDV
11 Burnley Burnley  26 10 4 12 30-39 -9 34 LLVVDV
12 Southampton Southampton  26 9 4 13 32-48 -16 31 VVLVLL
13 Newcastle Newcastle  26 8 7 11 24-40 -16 31 LDVDDL
14 Crystal Palace Crystal Palace  26 7 9 10 23-32 -9 30 DDDLLL
15 Brighton Brighton  26 6 9 11 31-38 -7 27 DLDLDD
16 Bournemouth Bournemouth  26 7 5 14 26-40 -14 26 LLLVVL
17 Aston Villa Aston Villa  26 7 4 15 34-50 -16 25 VLDVLL
18 West Ham West Ham  25 6 6 13 30-43 -13 24 VLDLLD
19 Watford Watford  26 5 9 12 24-40 -16 24 VVDLLD
20 Norwich Norwich  26 4 6 16 24-48 -24 18 DLVLDL
See more matches

Yli/alle tilastot

  Maalit ottelussa yhteensä (joukkue + vastustaja) Maali / ei maalia
  Joukkue P Avg 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Liverpool Liverpool 26 2,92 100% 85% 65% 27% 46% 0%
Manchester City Manchester City 25 3,76 100% 96% 80% 56% 32% 8%
Leicester Leicester 26 3,08 92% 88% 65% 31% 35% 15%
Chelsea Chelsea 26 3,04 100% 85% 58% 35% 19% 23%
Tottenham Tottenham 26 2,96 96% 85% 65% 35% 15% 23%
Sheffield U. Sheffield U. 26 2,00 96% 65% 23% 8% 35% 27%
Manchester United Manchester United 26 2,58 96% 85% 38% 27% 23% 31%
Wolverhampton Wolverhampton 26 2,58 88% 85% 42% 19% 23% 15%
Everton Everton 26 2,77 92% 77% 50% 35% 23% 23%
Arsenal Arsenal 26 2,69 92% 81% 54% 38% 23% 19%
Burnley Burnley 26 2,65 96% 81% 58% 15% 35% 31%
Southampton Southampton 26 3,08 100% 88% 65% 27% 19% 15%
Newcastle Newcastle 26 2,46 92% 65% 46% 31% 27% 35%
Crystal Palace Crystal Palace 26 2,12 92% 73% 31% 15% 23% 38%
Brighton Brighton 26 2,65 96% 88% 46% 23% 19% 27%
Bournemouth Bournemouth 26 2,54 92% 69% 58% 31% 15% 38%
Aston Villa Aston Villa 26 3,23 96% 88% 73% 35% 15% 19%
West Ham West Ham 25 2,92 96% 84% 52% 36% 24% 28%
Watford Watford 26 2,46 85% 81% 46% 15% 31% 42%
Norwich Norwich 26 2,77 92% 81% 50% 35% 15% 38%

Joukkueen keskimääräiset arvot

  Joukkue PallonhallintaKulmatVastahyökkäyksetRikkeetPaitsiotSivurajaheitotKeltaiset kortitPunaiset kortitLaukaukset ohiLaukaukset maalia kohti
Manchester City Manchester City 65,42%10,002,259,421,7518,251,830,088,836,75
Chelsea Chelsea 61,15%8,231,158,542,3822,081,770,006,855,85
Arsenal Arsenal 55,00%7,232,3111,922,3117,692,620,085,314,77
Sheffield U. Sheffield U. 46,69%7,151,7710,622,0025,541,770,084,774,38
Liverpool Liverpool 59,69%6,773,777,771,9221,920,770,085,696,69
Leicester Leicester 57,00%6,541,699,621,8521,540,850,005,695,00
Everton Everton 50,92%6,231,6210,851,7723,461,540,005,085,38
Aston Villa Aston Villa 49,69%6,081,4611,922,0020,381,850,007,004,38
Tottenham Tottenham 53,54%5,771,319,311,6919,001,920,155,854,15
Burnley Burnley 42,69%5,540,8510,923,0821,621,310,005,233,92
Crystal Palace Crystal Palace 43,69%5,461,3110,381,9222,081,690,085,153,46
Manchester United Manchester United 56,85%5,151,8512,231,3123,151,690,006,546,15
West Ham West Ham 47,15%5,081,389,462,0022,082,080,003,855,38
Watford Watford 45,77%5,081,3813,081,5419,312,460,156,383,85
Brighton Brighton 57,00%4,920,699,691,8524,081,380,086,544,00
Norwich Norwich 47,38%4,851,699,081,2317,151,850,084,384,69
Wolverhampton Wolverhampton 51,85%4,852,9210,541,0820,691,380,005,623,85
Southampton Southampton 49,62%4,690,6910,851,7726,921,310,155,464,00
Bournemouth Bournemouth 43,62%4,541,777,851,9220,081,850,154,693,62
Newcastle Newcastle 38,23%4,152,319,691,8520,311,690,084,623,92

Voittajaveto-kertoimet kohteelle Valioliiga

Palaute