Jalkapallo Englanti - Valioliiga

Tarkastele kertoimia

Tilanne

R   Joukkue P W D L GF - GA GD Pst Kunto
1 Arsenal Arsenal  14 12 1 1 33-11 +22 37 VVDVVV
2 Manchester City Manchester City  14 10 2 2 40-14 +26 32 VLVVVL
3 Newcastle United Newcastle United  15 8 6 1 29-11 +18 30 DVVVVV
4 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur  15 9 2 4 31-21 +10 29 VLLVLV
5 Manchester United Manchester United  14 8 2 4 20-20 0 26 DVDVLV
6 Liverpool Liverpool  14 6 4 4 28-17 +11 22 VVLLVV
7 Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion  14 6 3 5 23-19 +4 21 LDLVVL
8 Chelsea Chelsea  14 6 3 5 17-17 0 21 VDDLLL
9 Fulham Fulham  15 5 4 6 24-26 -2 19 DVVDLL
10 Brentford Brentford  15 4 7 4 23-25 -2 19 VDLDDV
11 Crystal Palace Crystal Palace  14 5 4 5 15-18 -3 19 DVLVVL
12 Aston Villa Aston Villa  15 5 3 7 16-22 -6 18 LLVLVV
13 Leicester City Leicester City  15 5 2 8 25-25 0 17 DVVLVV
14 AFC Bournemouth AFC Bournemouth  15 4 4 7 18-32 -14 16 DLLLLV
15 Leeds United Leeds United  14 4 3 7 22-26 -4 15 LLLVVL
16 West Ham United West Ham United  15 4 2 9 12-17 -5 14 DLVLLL
17 Everton Everton  15 3 5 7 11-17 -6 14 LLVDLL
18 Nottingham Forest Nottingham Forest  15 3 4 8 11-30 -19 13 LDVLDV
19 Southampton Southampton  15 3 3 9 13-27 -14 12 DVDLLL
20 Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers  15 2 4 9 8-24 -16 10 VLLDLL
See more matches

Yli/alle tilastot

  Maalit ottelussa yhteensä (joukkue + vastustaja) Maali / ei maalia
  Joukkue P Avg 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Arsenal Arsenal 14 3,14 100% 86% 64% 36% 50% 0%
Manchester City Manchester City 14 3,86 100% 86% 71% 50% 43% 7%
Newcastle United Newcastle United 15 2,67 80% 67% 47% 33% 47% 20%
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 15 3,47 100% 87% 60% 40% 27% 7%
Manchester United Manchester United 14 2,86 93% 71% 57% 29% 36% 14%
Liverpool Liverpool 14 3,21 93% 71% 64% 36% 29% 14%
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 14 3,00 86% 71% 57% 36% 29% 29%
Chelsea Chelsea 14 2,43 93% 71% 57% 14% 29% 29%
Fulham Fulham 15 3,33 87% 87% 87% 47% 20% 13%
Brentford Brentford 15 3,20 87% 87% 60% 47% 27% 27%
Crystal Palace Crystal Palace 14 2,36 86% 71% 50% 14% 21% 36%
Aston Villa Aston Villa 15 2,53 93% 80% 53% 27% 20% 40%
Leicester City Leicester City 15 3,33 93% 80% 60% 40% 40% 20%
AFC Bournemouth AFC Bournemouth 15 3,33 87% 80% 60% 40% 27% 47%
Leeds United Leeds United 14 3,43 93% 79% 64% 36% 14% 29%
West Ham United West Ham United 15 1,93 100% 67% 20% 7% 20% 47%
Everton Everton 15 1,87 87% 67% 33% 0% 27% 47%
Nottingham Forest Nottingham Forest 15 2,73 93% 67% 40% 40% 27% 47%
Southampton Southampton 15 2,67 100% 67% 53% 33% 7% 33%
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 15 2,13 87% 67% 40% 13% 27% 53%

Joukkueen keskimääräiset arvot

  Joukkue PallonhallintaKulmatVastahyökkäyksetRikkeetPaitsiotSivurajaheitotKeltaiset kortitPunaiset kortitLaukaukset ohiLaukaukset maalia kohti
Liverpool Liverpool 60,88%8,385,008,381,6320,880,750,137,636,88
Manchester City Manchester City 66,38%8,252,888,131,6314,380,750,136,506,75
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 55,29%8,001,8610,431,5720,711,710,004,716,00
Newcastle United Newcastle United 53,63%7,753,2512,501,8819,001,880,006,635,88
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 52,25%7,633,3810,131,5019,881,880,004,757,25
Arsenal Arsenal 60,00%7,173,0010,171,5016,171,330,005,178,00
Fulham Fulham 48,25%6,382,889,501,8821,001,750,134,755,00
Leeds United Leeds United 51,71%6,292,4314,291,5720,711,570,144,574,14
Chelsea Chelsea 54,83%5,831,3310,172,3319,332,670,174,003,17
Southampton Southampton 44,57%5,712,009,291,5722,711,290,004,435,00
Everton Everton 44,71%5,431,719,571,4319,862,290,004,143,71
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 46,50%5,254,2510,131,7516,252,500,254,252,75
Manchester United Manchester United 50,00%5,173,8310,502,6715,672,500,005,675,00
Crystal Palace Crystal Palace 49,14%4,713,0013,291,5719,432,000,004,434,29
Aston Villa Aston Villa 45,86%4,571,5710,141,8620,712,140,003,434,71
Brentford Brentford 39,86%4,570,868,711,0018,431,430,004,294,71
AFC Bournemouth AFC Bournemouth 39,38%4,501,5011,251,1318,001,630,003,503,38
Leicester City Leicester City 50,71%4,002,7110,571,5719,141,290,004,144,00
West Ham United West Ham United 43,63%3,501,759,132,2517,381,380,005,004,13
Nottingham Forest Nottingham Forest 42,00%3,133,6311,501,6319,632,750,004,383,88
Palaute