" " " "" "
mainos

Jalkapallo England - Valioliiga

Tarkastele kertoimia

Tilanne

R   Joukkue P W D L GF - GA GD Pst Kunto
1 Manchester City Manchester City  26 19 5 2 52-16 +36 62 VVVVVV
2 Manchester United 0-0Manchester United  26 14 8 4 53-32 +21 50 LDVDDV
3 Leicester City Leicester City  26 15 4 7 45-30 +15 49 LVDVVL
4 West Ham United West Ham United  26 13 6 7 40-31 +9 45 LVDVVL
5 Chelsea 0-0Chelsea  26 12 8 6 41-25 +16 44 DVVVVD
6 Liverpool Liverpool  25 11 7 7 45-34 +11 40 VVLLLL
7 Everton Everton  24 12 4 8 37-33 +4 40 LVDLLV
8 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur  25 11 6 8 41-27 +14 39 LLVLLV
9 Aston Villa Aston Villa  24 12 3 9 38-26 +12 39 VLVDLV
10 Arsenal Arsenal  26 11 4 11 34-27 +7 37 DLLVLV
11 Leeds United Leeds United  26 11 2 13 43-44 -1 35 LVLLVL
12 Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers  26 9 7 10 27-33 -6 34 LVDVVD
13 Crystal Palace Crystal Palace  26 9 6 11 29-43 -14 33 VVLLVD
14 Southampton Southampton  25 8 6 11 31-43 -12 30 LLLLDL
15 Burnley Burnley  26 7 7 12 18-34 -16 28 LDVDDL
16 Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion  26 5 11 10 26-33 -7 26 VVDDLL
17 Newcastle United Newcastle United  26 7 5 14 27-44 -17 26 VLVLLD
18 Fulham Fulham  26 4 11 11 21-32 -11 23 LDVDVD
19 West Bromwich Albion West Bromwich Albion  26 3 8 15 20-55 -35 17 DLLDDV
20 Sheffield United Sheffield United  25 3 2 20 15-41 -26 11 VLVLLL
See more matches

Yli/alle tilastot

  Maalit ottelussa yhteensä (joukkue + vastustaja) Maali / ei maalia
  Joukkue P Avg 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Manchester City Manchester City 26 2,62 96% 73% 38% 31% 58% 8%
Manchester United Manchester United 25 3,40 84% 68% 64% 52% 32% 20%
Leicester City Leicester City 26 2,88 96% 85% 58% 27% 35% 19%
West Ham United West Ham United 26 2,73 92% 77% 65% 27% 35% 15%
Chelsea Chelsea 25 2,64 88% 76% 48% 32% 44% 24%
Liverpool Liverpool 25 3,16 92% 80% 56% 40% 24% 24%
Everton Everton 24 2,92 100% 79% 50% 29% 21% 21%
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 25 2,72 96% 76% 44% 24% 32% 24%
Aston Villa Aston Villa 24 2,67 92% 67% 54% 17% 54% 17%
Arsenal Arsenal 26 2,35 88% 62% 54% 23% 31% 38%
Leeds United Leeds United 26 3,35 96% 69% 62% 38% 31% 23%
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 26 2,31 92% 65% 42% 19% 27% 31%
Crystal Palace Crystal Palace 26 2,77 92% 81% 50% 27% 19% 42%
Southampton Southampton 25 2,96 92% 72% 44% 28% 32% 32%
Burnley Burnley 26 2,00 85% 50% 31% 19% 35% 54%
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 26 2,27 85% 62% 42% 19% 31% 31%
Newcastle United Newcastle United 26 2,73 96% 92% 46% 19% 15% 35%
Fulham Fulham 26 2,04 81% 65% 31% 12% 31% 46%
West Bromwich Albion West Bromwich Albion 26 2,88 92% 77% 50% 31% 15% 46%
Sheffield United Sheffield United 25 2,24 100% 60% 44% 12% 4% 52%

Joukkueen keskimääräiset arvot

  Joukkue PallonhallintaKulmatVastahyökkäyksetRikkeetPaitsiotSivurajaheitotKeltaiset kortitPunaiset kortitLaukaukset ohiLaukaukset maalia kohti
Manchester City Manchester City 68,00%7,542,389,691,4616,151,080,005,545,92
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 54,08%7,311,5411,851,3122,082,000,006,464,08
Aston Villa Aston Villa 50,18%6,913,0911,641,4521,731,640,096,736,09
Liverpool Liverpool 65,31%6,851,7710,771,3119,541,000,006,695,92
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 49,85%6,621,4612,620,7718,621,540,085,854,92
Chelsea Chelsea 60,42%6,580,9211,921,4217,671,170,086,005,92
Manchester United Manchester United 58,38%6,081,7711,921,7718,081,850,085,386,00
Leeds United Leeds United 59,23%5,921,7710,541,7720,151,540,005,775,54
Arsenal Arsenal 54,38%5,691,009,921,6917,691,150,155,084,15
Leicester City Leicester City 52,46%5,381,5411,461,7718,001,620,004,314,46
West Ham United West Ham United 43,08%5,082,1510,852,0816,921,150,004,624,54
Sheffield United Sheffield United 45,00%5,000,5011,922,3320,501,580,004,083,83
West Bromwich Albion West Bromwich Albion 36,23%4,850,9210,771,6217,691,460,153,692,85
Everton Everton 46,58%4,751,9210,501,9215,251,750,084,333,75
Southampton Southampton 53,54%4,691,0811,542,6220,691,540,004,314,92
Newcastle United Newcastle United 41,31%4,381,4610,621,8518,231,620,084,774,08
Burnley Burnley 41,92%4,230,3810,772,6920,461,460,004,152,69
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 49,08%4,082,4613,770,7717,921,230,084,005,08
Fulham Fulham 49,62%4,001,9212,381,1523,002,230,155,233,69
Crystal Palace Crystal Palace 42,62%4,001,4610,771,9221,311,150,003,312,77
Palaute