mainos

Jalkapallo England - Valioliiga

Tarkastele kertoimia

Tilanne

R   Joukkue P W D L GF - GA GD Pst Kunto
1 Manchester City Manchester City  23 18 3 2 55-14 +41 57 VVVVVD
2 Liverpool Liverpool  22 14 6 2 58-19 +39 48 VDLDVV
3 Chelsea Chelsea  24 13 8 3 48-18 +30 47 VDDLDV
4 Manchester United Manchester United  22 11 5 6 36-30 +6 38 DVLDVV
5 West Ham United West Ham United  23 11 4 8 41-31 +10 37 LVVVLL
6 Arsenal Arsenal  21 11 3 7 33-25 +8 36 VVVVLD
7 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur  20 11 3 6 26-24 +2 36 DVDVVL
8 Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers  21 10 4 7 19-16 +3 34 LVDVVV
9 Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion  22 6 12 4 23-23 0 30 VDVDDD
10 Leicester City Leicester City  20 7 5 8 34-37 -3 26 LVLVLD
11 Aston Villa Aston Villa  21 8 2 11 28-32 -4 26 LVLLDV
12 Southampton Southampton  22 5 10 7 26-34 -8 25 DVDVLD
13 Crystal Palace Crystal Palace  22 5 9 8 31-34 -3 24 DLVLDL
14 Brentford Brentford  23 6 5 12 26-38 -12 23 LVLLLL
15 Leeds United Leeds United  21 5 7 9 24-40 -16 22 LLLVVL
16 Everton Everton  20 5 4 11 24-35 -11 19 VLDLLL
17 Norwich City Norwich City  22 4 4 14 13-45 -32 16 LLLLVV
18 Newcastle United Newcastle United  21 2 9 10 21-43 -22 15 LLLDDV
19 Watford Watford  20 4 2 14 23-40 -17 14 LLLLDL
20 Burnley Burnley  18 1 9 8 16-27 -11 12 DLDLLD
See more matches

Yli/alle tilastot

  Maalit ottelussa yhteensä (joukkue + vastustaja) Maali / ei maalia
  Joukkue P Avg 0.5+ 1.5+ 2.5+ 3.5+ CS FTS
Manchester City Manchester City 23 3,00 96% 70% 52% 35% 57% 13%
Liverpool Liverpool 22 3,50 100% 86% 77% 59% 50% 5%
Chelsea Chelsea 24 2,75 96% 83% 50% 25% 42% 13%
Manchester United Manchester United 22 3,00 100% 73% 50% 41% 23% 18%
West Ham United West Ham United 23 3,13 91% 74% 61% 43% 22% 22%
Arsenal Arsenal 21 2,76 90% 76% 52% 38% 48% 29%
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 20 2,50 95% 70% 55% 20% 40% 30%
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 21 1,67 86% 43% 24% 10% 38% 48%
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 22 2,09 86% 77% 23% 14% 27% 27%
Leicester City Leicester City 20 3,55 100% 85% 70% 45% 15% 15%
Aston Villa Aston Villa 21 2,86 100% 81% 62% 29% 29% 14%
Southampton Southampton 22 2,73 91% 73% 55% 45% 23% 23%
Crystal Palace Crystal Palace 22 2,95 95% 86% 64% 36% 23% 27%
Brentford Brentford 23 2,78 96% 78% 57% 26% 17% 30%
Leeds United Leeds United 21 3,05 95% 76% 57% 38% 14% 24%
Everton Everton 20 2,95 95% 80% 60% 35% 15% 30%
Norwich City Norwich City 22 2,64 86% 77% 59% 18% 18% 64%
Newcastle United Newcastle United 21 3,05 100% 90% 48% 38% 10% 24%
Watford Watford 20 3,15 100% 75% 55% 40% 0% 45%
Burnley Burnley 18 2,39 78% 67% 44% 39% 22% 44%

Joukkueen keskimääräiset arvot

  Joukkue PallonhallintaKulmatVastahyökkäyksetRikkeetPaitsiotSivurajaheitotKeltaiset kortitPunaiset kortitLaukaukset ohiLaukaukset maalia kohti
Manchester City Manchester City 69,27%9,001,828,731,8217,641,180,096,557,55
Liverpool Liverpool 63,20%8,002,5010,301,7021,401,200,006,707,50
Chelsea Chelsea 60,50%7,671,3311,501,2519,001,580,006,176,42
Arsenal Arsenal 53,91%6,643,099,361,5515,911,910,097,185,82
Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur 48,90%6,303,9010,901,9016,701,600,005,004,70
West Ham United West Ham United 45,64%6,091,009,642,0021,451,180,005,914,73
Burnley Burnley 42,14%6,002,2911,142,0020,002,570,006,574,29
Leeds United Leeds United 58,91%5,913,5510,821,8219,002,640,096,004,55
Brighton & Hove Albion Brighton & Hove Albion 55,09%5,910,829,911,4518,451,730,096,363,91
Norwich City Norwich City 43,27%5,821,649,271,0920,821,910,004,273,45
Manchester United Manchester United 53,09%5,362,559,732,6421,361,730,096,824,82
Southampton Southampton 45,18%5,362,1812,551,0020,001,820,094,734,27
Everton Everton 44,20%5,301,308,801,7024,302,300,105,003,90
Crystal Palace Crystal Palace 58,17%5,251,5012,421,4225,332,000,005,334,50
Leicester City Leicester City 49,73%4,732,647,452,4518,001,090,004,185,00
Watford Watford 40,45%4,552,1812,821,6418,731,910,094,454,55
Brentford Brentford 44,58%4,501,1710,751,2521,421,580,004,254,33
Newcastle United Newcastle United 38,73%4,181,2710,551,3618,642,090,185,093,73
Wolverhampton Wanderers Wolverhampton Wanderers 50,60%3,802,708,802,4019,801,600,005,203,50
Aston Villa Aston Villa 45,10%3,701,308,401,3016,601,800,104,004,00

Voittajaveto-kertoimet kohteelle Valioliiga

Palaute