" " " "" "
mainos

Jalkapallon EM kisat 2021 - otteluohjelma, aikataulut ja TV-opas

EURO Grp. A

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
11/06 22:00 Turkki-Italia

Rome

12/06 16:00 Wales-Sveitsi

Baku

16/06 19:00 Turkki-Wales

Baku

16/06 22:00 Italia-Sveitsi

Rome

20/06 19:00 Sveitsi-Turkki

Baku

20/06 19:00 Italia-Wales

Rome

EURO Grp. B

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
12/06 19:00 Tanska-Suomi

Koebenhavn

12/06 22:00 Belgia-Venäjä

Saint Petersburg

16/06 16:00 Suomi-Venäjä

Saint Petersburg

17/06 19:00 Tanska-Belgia

Koebenhavn

21/06 22:00 Venäjä-Tanska

Koebenhavn

21/06 22:00 Suomi-Belgia

Saint Petersburg

EURO Grp. C

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
13/06 19:00 Itävalta-Makedonia

Bucharest

13/06 22:00 Hollanti-Ukraina

Amsterdam

17/06 16:00 Ukraina-Makedonia

Bucharest

17/06 22:00 Hollanti-Itävalta

Amsterdam

21/06 19:00 Makedonia-Hollanti

Amsterdam

21/06 19:00 Ukraina-Itävalta

Bucharest

EURO Grp. E

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
14/06 19:00 Puola-Slovakia

Dublin

14/06 22:00 Espanja-Ruotsi

Bilbao

18/06 16:00 Ruotsi-Slovakia

Dublin

19/06 22:00 Espanja-Puola

Bilbao

23/06 19:00 Slovakia-Espanja

Bilbao

23/06 19:00 Ruotsi-Puola

Dublin

EURO Grp. D

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
13/06 16:00 England-Kroatia

London

14/06 16:00 Skotlanti-Tšekki

Glasgow

18/06 19:00 Kroatia-Tšekki

Glasgow

18/06 22:00 England-Skotlanti

London

22/06 22:00 Tšekki-England

London

22/06 22:00 Kroatia-Skotlanti

Glasgow

EURO Grp. F

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
15/06 19:00 Unkari-Portugali

Budapest

15/06 22:00 Ranska-Saksa

Munich

19/06 16:00 Unkari-Ranska

Budapest

19/06 19:00 Portugali-Saksa

Munich

23/06 22:00 Saksa-Unkari

Munich

23/06 22:00 Portugali-Ranska

Budapest

EURO Final Stage

Päivämäärä/kellonaika Tapahtuma TV / Kaupunki
26/06 19:00 2A-2B

Amsterdam

26/06 22:00 1A-2C

London

27/06 19:00 1C-3DEF

Budapest

27/06 22:00 1B-3ADEF

Bilbao

28/06 19:00 2D-2E

Koebenhavn

28/06 22:00 1F-3ABC

Bucharest

29/06 19:00 1D-2F

Dublin

29/06 22:00 1E-3ABCD

Glasgow

02/07 19:00 1F/3ABC-2D/2E

Saint Petersburg

02/07 22:00 1B/3ADEF-1A/2C

Munich

03/07 19:00 1C/3DEF-2A/2B

Baku

03/07 22:00 1E/3ABCD-1D/2F

Rome

06/07 22:00 Winner QF 2-Winner QF 1

London

07/07 22:00 Winner QF 4-Winner QF 3

London

Palaute